Naujienos

2024.05.07

po Kino Pavasario MEETING POINT

Kino pavasasario festivalio metu Kristina Kolytė bendradarbiaujant su “Filmmakers” kastingo platforma buvo surganizavusi aktorių susitikimą su dviem žinomais aktorių atrankos režisieriais - iš Airijos (dirbantis Londone) Frank Moiselle (“The Tudors”, “Vikings”, “Vikings Valhalla”) ir apdovanotu Primetime Emmy už geriausią kastingą - iš Romos, Italija Frank Vedovati (“The White Lotus”, “The Two Popes”, “The Eight Mountains”). Jie pasidalino patarimais aktoriams, kaip padidinti savo galimybes būti pastebėtiems ir gauti vaidmenų tarptautinėse kino ir TV serialų produkcijose. Su tais, kurie negalejo dalyvauti susitikime, dalinamės pagrindinėmis tezėmis.

1. Turėkite agentą. Tik jie gauna kastingo “breakdown’us” su reikalingais filmui vaidmenimis. Be agento tiesiogiai aktoriui gauti pakvietimą į atranką beveik nėra galimybių.

2. Pasiruoškite atrankai - išmokite atmintinai tekstą, pasidomėkite režisierium/e, į kurio/ios atranką einate - koks jo /jos stilius, braižas, sužinokite apie jį/ją kuo daugiau.

2. Padarykite atrankoje viską, ką galite. Niekada negali žinoti, kur ši atranka jus nuves, net jei šįkart vaidmens negausite.

3. Jei išėjo naujas serialas ar filmas, kuriame vaidinate, tai - puikus pretekstas parašyti kastingo režisieriui elektroninį laišką ir prisistatyti.

4. Jus reprezentuojanti nuotrauka yra labai svarbi.  Kastingo režisieriai dažnai atrankai renkasi aktorius tik iš nuotraukos, nes nėra laiko peržiūrėti jų showreel.

4. Atlikote atranką, išėjote iš jos ir pamirškite. Dažnai režisieriai ar prodiuseriai pasirenka ne jus ne todėl, kad blogai vaidinote, o dėl daugybės kitų subjektyvių priežasčių.

5. Nustebinkite atrankos režisierius - suvaidinkite sceną savaip, padarykite kažką tokio, dėl ko išsiskirtumėtei iš kitų aktorių (kūrybine, vaidmens prasme).

Tikėkite savo sėkme, nes jūs jos verti!