Naujienos

2021.08.31

KOSMOS THEATRE organizuojamos dirbtuvės KOSMOS LAB‘21

KOSMOS THEATRE LIETUVOJE PRISTATYS VIENĄ GARSIAUSIŲ PASAULIO VIZUALINIO TEARO TRUPIŲ: INŽINERINĮ TEATRĄ AKHE


Lietuvoje pirmą kartą svečiuojasi vizualinio teatro grandai, Edinburgo ,,Fringe" festivalio ,,Total Theatre Award” laureatai, inžinerinis teatras AKHE (Sankt Peterburgas, Rusija). KOSMOS THEATRE organizuojamose dirbtuvėse KOSMOS LAB‘21 Lietuvos teatro profesionalai turės išskirtinę galimybę dalyvauti meistriškumo kursuose, o žiūrovai - išvysti išskirtinį pasirodymą „GOBO. DIGITAL GLOSSARY“. 

Šių metų spalio mėnesį startuoja trečioji eksperimentinio vizualinio teatro laboratorija KOSMOS LAB‘21, kurios akcentas - vizualinio teatro grandai, Edinburgo ,,Fringe" festivalio ,,Total Theatre Award” laureatai, inžinerinis teatras AKHE (Sankt Peterburgas, Rusija). 

AKHE- tai viena garsiausių pasaulyje vizualinio teatro trupių, įkurta 1989 metais. Teatrui vadovauja Maksim Isaev ir Pavel Semtchenko. Jie yra laikomi inžinerinio teatro pradininkais, sukūrusiais unikalią vizualinę kalbą. Jų pasirodymai išsiskiria chaotiška, nesterilia, metaforomis ir vaizdiniais sprendimais grįsta anarchistinio diskurso scenine išraiška. AKHE spektakliai išplečia vizualinio teatro terminą, pasitelkdami multimedijas, videokomunikacijos ir interaktyvios telekomunkacijos galimybes, megagarsą, lazerius ir šviesas; kartu propaguodami technologiškumą bei estetišką vizualinį poveikį. Trupės kūryba apjungia performanso, kino, teatro, dailės ir vizualiųjų menų sritis. Jų darbai yra pripažinti daugybėje tarptautinių festivalių.

 

KOSMOS LAB - tai jaunosios kartos teatro menininkų profesiniam tobulėjimui skirta vizualinio teatro laboratorija, kurios metu su lektoriais iš užsienio ir Lietuvos praktiškai tobulinami dalyvių profesiniai įrankiai, skirti vizualinio teatro Lietuvoje plėtrai. 2019 metais laboratorija buvo orientuota į vizualinį teatrą ,,juodojoje dėžutėje“ - vaidybą su videoprojekcijomis, šiuolaikinį lėlių teatrą bei kūno dramaturgiją. 2020 m. buvo orientuota į vizualinį teatrą viešose erdvėse tema, susipažino su trimis skirtingais improvizacinės vaidybos žanrais: itališkuoju commedia dell´arte, prancūziškąja Philippe´o Gaulier klounados mokykla ir šiuolaikiniu gatvės teatru. Dirbtuvėse savo meistriškumą kėlė jau per 40 Lietuvos teatro profesionalų, kurie mokėsi iš tokių pasaulyje ir Lietuvoje gerai žinomų kūrėjų, kaip Duda Paiva, Matteo Spiazzi, Adrian Schvarzstein, Rimas Sakalauskas, Mikas Žukauskas, Goda Žukauskaitė, Marija Baranauskaitė ir kt.

 

2021 m. Spalio 18-25 d. vyks profesinio meistriškumo kursai į kuriuos kviečiame dalyvauti Lietuvos teatro profesionalus bendram darbui su inžineriniu teatru AKHE. Į dirbtuves viešo kvietimo būdu ekspertų komisija atrinks iki 15 profesionalių teatro kūrėjų, o numatomas kursų rezultatas - spektaklio eskizas, kuris 2022 m. taps KOSMOS THEATRE ir AKHE ko-produkcijos pagrindais sukurtu spektakliu.

 

KOSMOS LAB‘21 programą sudaro:

1) Spalio 19 d. inžinerinio teatro AKHE spektaklis „Gobo.Digital Glossary“ (atrinkti dirbtuvių dalyviai gaus nemokamus pakvietimus į spektaklį);

2) Spalio 18-25 d. meistriškumo kursai Vilniaus Menų spaustuvėje (8 val./d.). Dirbtuvėse dalyvavusių komandų autorinių vizualinio teatro eskizų kūrimas;

3) Spalio 24 d. eskizo pristatymas, į kurią bus pakviesti Lietuvos teatro profesionalai;

 

Paraiškos priimamos iki rugsėjo 15 d.

Dirbtuvių dalyviai viešai bus paskelbti rugsėjo 21 d. www.kosmostheatre.com bei KOSMOS THEATRE socialinio tinklo Facebook paskyroje.

Dirbtuvių dalyvius atrinks inžinerinio teatro AKHE bei KOSMOS THEATRE komandos.

 

Atrankoje gali dalyvauti tik tie asmenys, kurie įsipareigoja dalyvauti visose projekto veiklose. Dalyviai įsipareigoja, kad iki dirbtuvių pradžios pateiks visų dirbtuvių laikotarpiui galiojantį galimybių pasą.

 

Atrankos paraiška:  https://forms.gle/WkdgpdrP9G1o93v46


Spektaklis bus pristatomas spalio 19 d., Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)

Laboratorijos kūrybinės dirbtuvės vyks spalio 18-25 d., Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)

Daugiau informacijos: KOSMOS THEATRE socialinėse paskyrose bei www.kosmostheatre.com