Naujienos

2019.10.04

Įvyko susitikimas su AGATA ir Lietuvos aktorių gildija


Rugsėjo 30 d. įvyko susitikimas su AGATA ir Lietuvos aktorių gildija. Buvo pristatyta Gildijos veikla ir kas iki šiol yra nuveikta. Gildija padeda aktoriams su sutartimis, dokumentais, siekiame standartizuoti darbo sutartis. Dirbame su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, vienijame teatrų profsąjungas bei atstovaujame aktorius politiniame lygmenyje.

Taip pat Gildijos nariai registruodamiesi tinklapyje, gali sukurti savo asmeninį profilį su aktoriaus portfolio, nuotraukomis, kontaktine ir kita svarbia informacija. Jis gali padėti gauti užsakymus tiesiogiai iš užsakovų, sužinoti apie naujausius darbo pasiūlymus.

Bendradarbiaujant su AGATA konsultuojame teisiniais klausimais, taip pat nuo 2019 m. dalis AGATA projektams skirtų lėšų yra skiriama aktorių reikmėms, kurie naudojami aktorių edukacijai bei švietimui, profesiniam tobulėjimui, interesų atstovavimui ir kitoms aktorių bendruomenės reikmėms. 

Susitikimo metu buvo pristatytas Aktoriaus sutarties skaitymo praktinis gidas, kuris paskatino diskusiją apie tai, kokios turėtų būti aktoriaus sutartys, į ką reiktų atkreipti dėmesį ir kodėl jas reikia skaityti bei suprasti. Gidas suteikia aktoriams žinių, kaip elgtis gavus sutartį, trumpų praktinių patarimų, į ką atkreipti dėmesį, informaciją apie sutarties sąlygas, sąvokas, aktoriaus teises ir kitą informaciją su praktiniais pavyzdžiais.